wymiary pomieszczenia - wiem bylo ale...

Zaloguj się
  • wadus

Użytkownik

Chodzi mi o wymiar pomieszczenia,

znam zalecenia ale wole sie poradzic praktykow. Opcje mam takie albo 9 ft na styk i czy wtedy da sie zagrywac wszystkie bile? czy bedzie trzeba podnosic kij przy blialej na bandzie?

stol 9 ft
    pole gry 126 x 254 cm
    wymiary zew. 159 x 288 cm

stol 8 ft
    pole gry : 112 x 225 cm
    rozmiar zew.: 147 x 260 cm

kij ma 145 cm

teraz aby swobodnie zagrac biala przy bandzie jak mierzyc 145 cm od pola gry czy rozmairu zew. ? z tego co mi sie wydaje mostek i tak stawiam na bandzie wiec kija nie naciagam poza rozmiar zew. stolu? pytam bo moje pomieszczenie, w ktorym moglbym umiescic stol ma

545 x 430 cm wiec dla 9 ft

545-288 = 2 x 128 cm
    545-225 = 2 x 145 cm

czy lepiej dac sobie spokoj i wstawic 8 ft i cieszyc sie przestrzenia dookola stolu? jak radzicie ?

• Nestor

Użytkownik

Awatar arena

Przy tych wymiarach pomieszczenia- wyłącznie 8-ka i powiem Ci, że wcale zbyt dużą przestrzenią cieszyć się nie będziesz (szczególnie przy zagraniach spod bocznych band)

• wadus

Użytkownik

Moze jednak troche wytlumacze o co mi chodzi, stol mialby stac w salonie mysalem o kupnie stolu firmy fa-bil z plyta mamrurowa,

Stol bylby customizowany tak aby spelniac tez opcje stolu jadalnego (nakladka na stol)

calkowity wymiar pomieszczenia jest znacznei wiekszy bo 545 x 660 cm ale stol chcialbym ustawic dluzsza strona w poprzek salonu czyli na odcinku 545cm

co daje mi na maxa wykorzystanie szerokosci salonu a z dlugosci zostanie miejsca na ustawienie sofy albo naroznika.

Jezeli radzicie 8ft to nie bede sie sprzeczal tylk oposlycham rady praktykow tylko chce jednak rozwazyc wszystkie za i przeciw bo pozniej juz nie przewiduje opcji wymiany stolu na inny

stol 9 ft firmy fa-bil ma rozni sie nie tylko wielkoscia ale punktami podparcia korony bo ma az 6 nog no i ciezar blisko 500 kg

• WujekKarlos

Użytkownik

Nie widzę powodu, dla którego miałbyś rezygnować z 9 ft. Wymiary jakimi dysponujesz wystarczą na taki stół. Jeśli pojawią się problemy z bilami sklejonymi przy bandzie to zawsze możesz użyć krótszego kija. Kwestia, czy zależy Ci na graniu i poważnie do niego podchodzisz czy po prostu chcesz sobie popykać od czasu do czasu i tyle. Jeżeli to drugie to faktycznie lepiej 8 ft.
    Tak na marginesie- ja u siebie mam na styk miejsca dla 7ft a i tak wstawiłem 9 ft:) Żeby móc poćwiczyć na normalnym stole bo do klubu mam daleko i niewiele czasu na wyjazdy. Jedną krótką bandę mam zupełnie wyłączoną bo jest 50cm od ściany, do reszty jest dostęp na styk a i tak w życiu nie wstawiłbym z powrotem 7ft.
    Pozdrawiam

Wyświetlenia: 600 Przejdź do góry
Najnowsze posty
Dostępni online
Darek's